Společenství Kristovy církve (2Tm 4,9-22)

Co vedlo lidi jako byl apoštol Pavel k tomu, že za všech okolností byli spokojení a odhodlaní i dále sloužit Bohu? Byla to jejich láska k pravdě a oddanost Ježíši Kristu, jejich Pánu. Ale ne všichni byli a jsou takoví jako Pavel.

Dobrý boj jsem bojoval (2Tm 4,7-8)

Apoštol Pavel vysvětluje svému synovi ve víře, Timoteovi, že dopis, který mu napsal, je skutečně jeho duchovní závětí. Jeho konec se přiblížil a apoštol se těší na vavřín spravedlnosti, který pro něj připravil jeho Pán.

Lék na korupci a nespravedlnost v naší zemi (2Tm 3,10-17)

V sametové revoluci hledal český národ naději na svobodnější společnost,než kterou zažil za socialistické diktatury. Jeho naděje hynou s všudypřítomnou korupcí a rozsáhlými krádežemi miliard státních peněz. Socialismus nenaplnil touhu lidí po svobodě, kapitalismus nedokázal naplnit touhu po spravedlnosti. Zbývá nějaká naděje nebo to půjde s naší zemí pořád už jen z kopce?

Prolínání dvou světů (2Tm 3,1-17)

Apoštol Pavel staví do kontrastu dva světy, které se prolínají na jednom místě - v církvi. Jedná se o svět bezbožných, kteří spějí k záhubě, i když možná prohlašují, že znají Boha, a svět zbožných, kteří jsou plni Božího slova a tak jsou připraveni ke každému dobrému činu.

(Omlouváme se, ale kázání je nahrané pouze ze dvou třetin.)

Vlídně poučovat odpůrce (2Tm 2,22-26)

Kristův služebník podle apoštola Pavla ostře kontrastuje s falešnými učiteli. Jeho učení je jiné, jeho charakter je jiný a také jeho jednání se velmi odlišuje od jednaní jeho protivníků.

Povzbuzení evangeliem (2Tm 2,8-13)

Evangelium je nejenom dobrá zpráva a moc Boží ke spasení pro každého, kdo věří, ale je to také moc, která nám dává sílu ke každodennímu následování Pána Ježíše Krista.